Hatlak tango 1284x400

Koncertno-baletni večer

Tango & balet

Marko Hatlak & Funtango, koncert

Nakup vstopnic

Baletni ansambel SNG Opera in balet Ljubljana, Pet tangov Astorja Piazzolle ob živi glasbeni spremljavi skupine Marko Hatlak & Funtango

V prvem koncertnem delu večera bomo slišali fascinantno osmišljen »tango nuevo«. Kvintet se bo posvetil Piazzollovim skladbam, interpretiranim v svobodnem jazz stilu. Hatlak jih nadgradi v svojem prepoznavnem umetniškem jeziku ter jim z virtuozno izvedbo dodaja posebno vrednost v živem dialogu in improvizaciji med inštrumenti. Na sporedu bodo tudi njegove najnovejše lastne skladbe.

V zasedbi koncertirajo Dejan Gregorič na violini, Jan Sever na klavirju, Andrej Pekarovič na kitari, Jošt Lampert na kontrabasu in Marko Hatlak na harmoniki.

V drugem baletnem delu večera bo na sporedu Pet tangov (Five Tangos) argentinskega skladatelja Astorja Piazzolle in svetovno uveljavljenega koreografa Hansa van Manena. Balet bo odplesal ansambel SNG Opera in balet Ljubljana ob spremljavi v živo glasbene skupine Marko Hatlak & Funtango. Po svetu največkrat izvedena mojstrovina je v preteklosti povzročila kar manjšo plesno revolucijo, saj si je koreograf privoščil prestop z visokih pet plesnih čevljev v klasične baletne copate ter ustvaril balet za sedem baletnih parov.

Klavdija Zupan je po ogledu baleta zapisala v Delu: »Tango v sebi nosi obljubo strasti, namig erotike, dražljaj čutnosti. Neposredna čutnost temperamentnega argentinskega plesa se v baletni izvedbi spremeni v skoraj hrepenenjsko, nedosežno in eterično.«

Ustvarjalci

PET TANGOV

  • Glasba Astor Piazzola, Pet tangov za bandoneon in spremljavo
  • Glasbena spremljava Marko Hatlak & FUNTANGO
  • Koreograf Hans Van Manen
  • Kostumi J. P. Vroom
  • Asistent Viktor Isajčev
  • Solo par Regina Križaj, Peter Đorčevski
  • 2 para Georgeta Capraroiu, Rita Pollacchi, Lucas Zuschlag, Luka Žiher
  • Dekleta Kristina Aleksova, Urša Vidmar, Gabriela Stojanova Čauševa, Barbara Potokar
  • Fantje Iulian Anatol Ermalai, Gaj Rudolf, Gregor Guštin, Alexandru Ioan Barbu